Lekarze w Szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu mogą już korzystać z Monitora HemoSphere. To najnowsze urządzenie, wykorzystujące sztuczną inteligencję. Pomoże ono między innymi przy procedurach TAVI.
Szpital im. J. Strusia w Poznaniu wprowadza najnowocześniejszą technologię na Oddział Kardiochirurgii prowadzony przez dr hab. n. med. Pawła Bugajskiego. Od teraz poznańscy lekarze, jako jedni z pierwszych w Polsce, będą mogli korzystać z monitora HemoSphere, czyli innowacyjnego urządzenia wykorzystującego sztuczną inteligencję. Chirurdzy przyznają, że jest to nie tylko narzędzie, ale również partner w procesie leczenia.
Do czego służy?
Monitor Hemosphere dostarcza szczegółowych informacji na temat parametrów pacjenta, takich jak rzut serca, średnie ciśnienie tętnicze, ciśnienie zaklinowania w tętnicy płucnej, zmienność ciśnienia tętna, czy zmienność objętości wyrzutowej serca. Umożliwia to lekarzom szybką reakcję w krytycznych momentach, co znacznie podnosi standardy opieki i bezpieczeństwa pacjentów podczas skomplikowanych procedur kardiochirurgicznych.
Bezpieczniejszy zabieg
Przede wszystkim sztuczna inteligencja wspomoże chirurgów podczas procedury TAVI. To zabieg polegający na wprowadzeniu do serca nowej zastawki aortalnej, bez otwierania klatki piersiowej oraz stosowania krążenia pozaustrojowego. Dane, zapewniane przez monitor HemoSphere zminimalizują ryzyko wystąpienia hipotensji, czyli niebezpiecznego wzrostu lub spadku ciśnienia tętniczego.
– Ten nowoczesny monitor znacząco wspiera zespół medyczny, umożliwiając bardziej precyzyjne i bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych procedur kardiochirurgicznych. Dzięki niemu można jeszcze lepiej monitorować stan pacjentów i reagować na wszelkie zmiany w ich stanie zdrowia w sposób bardziej skuteczny i mniej inwazyjny. Jesteśmy dumni, że możemy oferować naszym pacjentom najnowocześniejsze technologie – mówią lekarze z poznańskiego szpitala.