Szłapka zawiadamia PKW w sprawie kampanii Prezydenta Andrzeja Dudy

Adam Szłapka złożył zawiadomienie do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej o nielegalnym finansowania kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. 

Przewodniczący Nowoczesnej, poseł Adam Szłapka złożył zawiadomienie do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej o nielegalnym finansowania kampanii wyborczej Andrzeja Dudy ze środków publicznych i z wykorzystaniem mienia publicznego.

Chodzi o korespondencję między urzędującym prezydentem a ministrem rolnictwa i rozwoju wsi, Janem Krzysztofem Ardanowskim. Prezydent RP Andrzeja Dudę, wysłała do ok. 1,3 mln osób ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na 4 tygodnie przed planowanymi na 10 maja br. wyborami.

– … państwowa agencja w czasie kampanii wyborczej za publiczne pieniądze przesyła bardzo szerokiemu gronu odbiorców materiały promujące jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich. Co więcej, czyni to w okresie epidemii, kiedy kampanie pozostałych kandydatów są formalnie lub praktycznie zawieszone ze względu na ograniczenia i zakazy dotyczące poruszania się i gromadzenia. Prowadzenie agitacji za pośrednictwem poczty jest w czasie stanu epidemii jedną z nielicznych dozwolonych form prowadzenia kampanii wyborczej i skutecznego docierania do potencjalnych wyborców. Bulwersuje więc fakt, że w przypadku jednego z kandydatów jest to forma sponsorowana przez pieniądze podatników i z użyciem bazy danych osobowych dostępnych administracji rządowej. Tym samym całe przedsięwzięcie skierowane do członków KRUS można nazwać korupcją polityczną i bezceremonialnym wykorzystaniem przewagi władzy dla partykularnych interesów partyjnych jednego obozu politycznego – twierdz Szłapka.

Poseł Nowoczesnej upublicznił list ministra Ardanowskiego do rolników ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl