Szef rowerowego gangu, zatrzymany

43 – letni mężczyzna odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież zorganizowaną, paserstwo oraz „pranie brudnych pieniędzy”. Był poszukiwany przez holenderską policję Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Do zatrzymania doszło w podpoznańskich Komornikach. 43-latek był poszukiwany przez holenderską policję. Ciążył na nim wyrok 10 lat pozbawienia wolności. Został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież zorganizowana, paserstwo oraz „pranie brudnych pieniędzy”

Okazało się, że sprawca nie działał sam. W całym procederze pomagali mu jego znajomi, jednak to on był głównym organizatorem akcji. Utrzymywał kontakt z klientami, dysponował pieniędzmi oraz nadzorował transport kradzionych rowerów. Jednoślady drogich marek oraz takie z napędem elektrycznym były kradzione na terenie Holandii, demontowane na części, a następnie wysyłane do sprzedaży na rynek polski. Cały proceder trwał około pół roku.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl