Szalenie nieodpowiedzialne zachowanie rodzica. Otrzymał… tylko 300 złotych kary

Zaledwie 300-złotowy mandat otrzymał kierowca, który przewoził swojego syna bez fotelika i zapiętych pasów samochodem z odkrytym dachem. Dziecko w trakcie jazdy wychylało się poza obrys pojazdu.

Nieodpowiedzialny rodzic

Poznańscy policjanci opisali sytuację, którą podczas jednego z patroli zauważyli funkcjonariusze drogówki. Mężczyzna poruszał się samochodem z odkrytym dachem. Na siedzeniu pasażera kierowca przewoził dziecko, które było pod jego opieką. Chłopiec nie był zapięty pasami bezpieczeństwa ani nie miał fotelika.

Mogło dojść do tragedii

Na domiar złego policjanci widzieli również, jak dziecko w trakcie jazdy wychyla się poza obrys samochodu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że był on ojcem chłopca. Policjanci zabronili kierowcy dalszej jazdy bez wymaganych zabezpieczeń dla dziecka. Dodatkowo ukarali go mandatem w wysokości zaledwie 300 złotych. Mężczyzna otrzymał również 5 punktów karnych.

Cenne rady

Policjanci przypominają, że przewożąc dziecko w samochodzie, należy nie tylko zapewnić mu odpowiednio dobra fotelik i zapiąć pasy, ale także zachować rozwagę w trakcie jazdy. Może to uchronić przed tragedią.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl