Symboliczne pożegnanie zmarłego 5-latka. Odbędzie się na placu Wolności

Część mieszkańców Poznania pragnie pożegnać 5-letniego chłopca, którego zamordował 71-letni Zbysław C. Zorganizują symboliczne pożegnanie na pl. Wolności.

„W związku z tragicznym wydarzeniem, jakie miało miejsce wczoraj na Łazarzu już w najbliższą niedzielę na Placu Wolności o godz. 15, odbędzie się symboliczne pożegnanie. Można zapalić znicz” – brzmi komunikat na jednej z poznańskich grup dla mieszkańców.

Wydarzenie ma być „pożegnaniem przez mieszkańców Poznania 5-letniego aniołka”. Odbędzie się w niedzielę o godz 15.

– Przyjdź, zapał znicz, puść białego balonika. Bardzo proszę o zachowanie kultury osobistej w dniu wydarzenia. Spotykamy się przy schodach – poinformowały organizatorki wydarzenia.

Morderstwo niewinnego przedszkolaka

Na poznańskim Łazarzu 5-letni chłopiec, w towarzystwie swojej przedszkolnej grupy, spacerował ulicą. Nagle, starszy, 71-letni mężczyzna zaatakował go bez powodu przy użyciu noża. Chłopca w trakcie reanimacji przewieziono do szpitala. Lekarze szybko wzięli go na blok operacyjny i całym zespołem starali się uratować mu życie. Niestety obrażenia były zbyt rozległe.

W Poznaniu od środy mieszkańcy przynoszą znicze, święte obrazki i pluszaki, aby uczcić i pomodlić się za 5-letniego chłopca.

Czytaj też: Zbysław C. zabił 5-letnie dziecko. Dziś sąd podjął ważną decyzję

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl