Świąteczny jarmark już 19 listopada. W tym roku między innymi na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Koncerty, spektakle dla dzieci, pokaz iluzji oraz jazdy figurowej. Nowy plac PeWuKi na Międzynarodowych Targach poznańskich już 19 listopada przemieni się w świąteczny jarmark. Poznaniacy będą mogli między innymi zobaczyć panoramę miasta z diabelskiego młyna.

MASA ATRAKCJI

Już za 12 dni w Poznaniu rozpocznie się tegoroczny jarmark świąteczny. Na nowopowstałym placu PeWuKi stanie między innymi lodowisko, domek Świętego Mikołaja, karuzela wenecka, symulator lotu saniami czy diabelski młyn, z którego można będzie zobaczyć panoramę Poznania w pięknej zimowej atmosferze. To właśnie tam odbędzie się również Poznań Ice Festival, gdzie mistrzowie rzeźbienia w lodzie z całego świata zaprezentują swoje umiejętności.

OKAZJA, BY KUPIĆ WYJĄTKOWY PREZENT

Organizatorzy przewidzieli liczne koncerty i warsztaty, na które poznaniacy będą mogli udać się całymi rodzinami. Jarmark to również ponad 50 stoisk, na których poznaniacy będą mogli kupić na przykład grzane wino czy lokalne przysmaki. Będzie to również świetna okazja, by kupić najbliższym wyjątkowy, ręcznie roniony prezent.

ROZBŁYŚNIE CHOINKA

Jednym z najciekawszych punktów będzie weekend otwarcia jarmarku. 19 i 20 listopada od godziny 11:00 do 14:00 każdy będzie mógł za darmo pojeździć na łyżwach. Później odbędą się pokazy jazdy figurowej, w której udział będzie mogła wziąć również publiczność. Na pobliskiej scenie odbędzie się spektakl dla dzieci oraz pokaz iluzji. Kulminacyjnym punktem otwarcia będzie rozświetlenie wielkiej i kolorowej choinki. Będzie to o godzinie 17:00, 19 listopada.

Betlejem Poznańskie zagości także na placu Wolności. Tam otwarcie bożonarodzeniowego jarmarku planowane jest na 18 listopada a jego zakończenie na 27 grudnia. Trzecim miejscem będzie plac Kolegiacki (18.11.-27.12). Tak jak w zeszłym roku Betlejem Poznańskie zagości także na Rynku Łazarskim (03.12-18.12).

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl