Świąteczne atrakcje w Poznaniu. Dokąd pójść z dziećmi?

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał równo miesiąc i choć nadal mamy kalendarzową jesień, to w Poznaniu od ponad tygodnia można brać udział w świątecznych wydarzeniach. Najwięcej atrakcji jest dla najmłodszych, ale starsi także znajdą coś dla siebie. Gdzie spędzić ten magiczny czas?

Plac Wolności

Nieodłącznym elementem świątecznego czasu w stolicy Wielkopolski jest oczywiście Betlejem Poznańskie. Jeden z głównych punktów znajduje się na placu Wolności. Magiczne stoiska, kolorowe lampki i choinka tworzą klimat prawdziwej wioski Św. Mikołaja. Można przejechać się tam na trzech karuzelach: weneckiej, z Mikołajem i reniferami, a także pociągu. Ponadto każdy może sprawdzić swoją celność w strzelaniu z łuku, wypić gorącą czekoladę i kupić prezenty dla najbliższych.

Jarmark na MTP

Tegoroczną nowością jest Jarmark Świąteczny na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Plac PeWuKi zapewnia poznaniakom takie atrakcje, jak symulator lotu saniami, koło młyńskie czy lodowisko. Co tydzień na odwiedzających czekają nowe atrakcje. W najbliższą sobotę wieczorem wystąpi raper MEZO. O 12:00 odbędą się pokazy posłuszeństwa psów policyjnych. Dzieci spotkają się także z postaciami z bajek – Elsą i Olafem, a chwilę później policja przeprowadzi konkurs dla najmłodszych. Dodatkowo będzie można wziąć udział w warsztatach kryminalistycznych. W niedzielę odwiedzających czekają podobne atrakcje. Dodatkowo o godzinie 17:00 wystąpią soliści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Wykonają polskie i ukraińskie kolędy.

hotel dla psów w Poznaniu

W Poznaniu pojawią się jeszcze dwa jarmarki

Oprócz placu Wolności i placu PeWuKi, Betlejem Poznańskie będzie miało jeszcze dwie lokalizacje. W końcu jarmark w stolicy Wielkopolski jest w tym roku największym w Polsce. 3 grudnia wystawcy pojawią się także na placu Kolegiackim oraz Rynku Łazarskim.

Przejażdżka świątecznym tramwajem

Niezapomnianą atrakcją dla dzieci może być także świąteczna bimba. Specjalną linia tramwajową 24 można dojechać do każdej z czterech zaplanowanych w tym roku lokalizacji Betlejem Poznańskiego. Przystanki, na których tramwaj się zatrzymuje to: GÓRCZYN PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – ALEJE MARCINKOWSKIEGO.

Ciężarówka Coca Coli

Czym byłyby Święta Bożego Narodzenia w Polsce bez świątecznej ciężarówki Coca Coli? Oświetlony pojazd od kilku lat jest nieodłącznym elementem zimowego czasu. Wyczekiwanym reklamom znanego producenta napojów, towarzyszy zwykle piosenka „Coraz bliżej święta”. W tym roku pojazd aż dwa razy odwiedzi Wielkopolskę. Poznań – 17 grudnia (15:00-20:00 na placu Wolności) i Ostrów Wielkopolski, 18 grudnia. Organizatorzy przygotowali między innymi gry, konkursy i zabawy. W ostatnich latach można było na przykład spersonalizować swoją puszkę coli, skorzystać z wirtualnej przejażdżki saniami Świętego Mikołaja i odwiedzić jego baśniowy pokój. Teraz Coca Cola zapowiada dodatkowo foto budkę 360° z możliwością nagrania filmiku w slow motion.

fot. Świąteczna ciężarówka Coca-Cola w Poznaniu – wydarzenie FB

Dokąd pójść na sanki w Poznaniu?

Chociaż pierwsze śnieżne dni za nami, warto być przygotowanym na potencjalne opady, szczególnie jeśli chodzi o miejsca na sanki. Górek z pewnością jest o wiele więcej, lecz te wśród odpowiedzi mieszkańców Poznania, przewijają się najczęściej. Są to: park Jasińskiego na os. Kopernika, park Jurija Gagarina przy Rondzie Solidarności, górka w lasku Marcelińskim , Wichrowa Górka na os. Wichrowe Wzgórze, górki w rezerwacie Meteorytów na Morasku, Cytadela, Jezioro Malta lub Park Kasprowicza.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Rodzinne warsztaty cukiernicze

Na bezpłatne warsztaty cukiernicze zapraszają w tym roku Zaułek Rzemiosła i Cukiernia Weber. To doskonała okazja dla całych rodzin do poznania kulis działania rzemieślniczej pracowni cukierniczej. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o tajnikach zawodu, a także piec i zdobić świąteczne pierniki. Warsztaty poprowadzi Rafał Weber – 4 grudnia w godzinach 15:00-18:00 i 5 grudnia od 16:30 do 19:30 w cukierni Weber, przy ulicy Górna Wilda 94. Zapisać można się, wysyłając email na adres. zaulek_rzemiosla@um.poznan.pl.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl