„Superbohaterowie” umyli okna w Wielkopolskim Centrum Pediatrii

Mali pacjenci Wielkopolskiego Centrum Pediatrii mieli okazję doświadczyć niecodziennego widoku. Z okazji 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Technicy Dostępu Linowego, postanowili wcielić się w role superbohaterów i w przebraniach umyć okna w szpitalu.

WOŚP Poznań

W ramach inicjatywy „Alpiniści dla WOŚP” zespół wspinaczy odwiedza szpitale w całej Polsce. W czwartek, 25 stycznia ekipa zameldowała się w Poznaniu w Wielkopolskim Centrum Pediatrii. Młodzi pacjenci mieli okazję obserwować przez okna, jak alpiniści w przebraniach ich ulubionych superbohaterów oraz zwierząt, z wielkim zaangażowaniem myli okna.

Zdjęcie z ubiegłorocznej akcji/fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Alpiniści wspierają WOŚP

Cel akcji to nie tylko mycie okien, ale przede wszystkim dodania otuchy małym pacjentom placówek. W zamian za to, internauci, obserwując tę akcję, wrzucają do wirtualnej skarbonki pieniądze. Środki przeznaczone zostaną na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zespół wspinaczy odwiedził już około 100 szpitali. W tym roku alpiniści odwidzą 32 placówki. Inicjatywę „Alpiniści dla WOŚP” można wesprzeć [TUTAJ].

Czytaj także: Wyspy Kanaryjskie na wakacje. Sprawdź, którą wybrać i dlaczego

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl