Super mocne szyny wymieniono 5 dni po montażu. Nikt nie zauważył błędu pracownika

Nowe szyny wykonane są z metalu o twardości rzędu 400, podczas gdy te, które używane są w Poznaniu standardowo, są prawie półtora raza słabsze. Pracownicy musieli je jednak pociąć na kawałki i wymienić. Nikt nie zważył błędu, który popełnił jeden ze spawaczy.

MIAŁY BYĆ NIEZAWODNE

Dokładnie tydzień temu informowaliśmy o nowym rodzaju szyn zamontowanym obok przystanku Most Teatralny. Są to wyjątkowo twarde szyny wykonane z wytrzymałego gatunku stali 400GHT. Dzięki nim często eksploatowane torowisko ma być niezwykle trwałe i niezawodne. W Poznaniu zostały użyte po raz pierwszy w historii.

BŁĄD PRACOWNIKA

Problem jednak w tym, że w nocy z poniedziałek na wtorek pracownicy pocięli nowe szyny na kawałki, a w ich miejsce zamontowali nowe. Dlaczego? Rzeczniczka MPK Poznań w rozmowie z poznańskim TVP poinformowała, że szyny trzeba było wymienić ze względu na błąd, który pracownik popełnił podczas ich montażu. Agnieszka Smogulecka dodała, że pracownicy dopiero uczą się sposobów obróbki takiej szyny, ponieważ pracują z nią pierwszy raz.

PRACE NADZOROWAŁ PRODUCENT

Warto jednak wspomnieć, że podczas łączenia szyn obecni byli zarówno ich producent, jak i dostawca mieszanki spawalniczej. Nadzorowali oni prace spawania szyn, ponieważ są one nawet do półtora raza twardsze niż te, których w Poznaniu używa się standardowo. Nie zauważyli oni jednak błędu, który popełnił pracownik.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl