Strzelał do człowieka w poznańskiej restauracji McDonald’s. Ten prawie stracił oko

W jednej w poznańskich restauracji McDonald’s doszło do awantury dwóch pijanych mężczyzn. Jeden z nich użył broni. Interweniowała policja.

W sobotę 20 kwietnia w Poznaniu w restauracji McDonald’s doszło do użycia broni. Do zdarzenia doszło przy ulicy Rolnej. Pijani mężczyźni wszczęli awanturę. Jeden z nich, 18-letni mężczyzna, użył broni. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja i pogotowie.

– Wczoraj o godzinie 23:50 na ulicy Rolnej w McDonaldzie doszło do wyglądającego poważnie incydentu. Wewnątrz lokalu wywiązała się awantura pomiędzy mężczyzną lat 44, który był z żoną a grupką młodych osób. Pomiędzy nimi doszło do rękoczynów. W pewnym momencie osiemnastolatek wyjął broń i strzelił w kierunku twarzy 44-latka. Okazało się, że była to wiatrówka a kula trafiła w oczodół. W trakcie pościgu, po zgłoszeniu policjanci zatrzymali tego osiemnastolatka. Jest on w dyspozycji policjantów i będziemy go przetrzymywać do jutra, kiedy ostatecznie zostanie rozliczony. Mężczyzna doznał powierzchownej rany w okolicach oka, choć sytuacja była bardzo groźna bo dosłownie milimetry dzieliły go od utraty wzroku – informuje nas Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu  mł. insp. Andrzej Borowiak.

Czytaj także: Jak przebiega głosowanie? Konferencja Państwowej Komisji Wyborczej | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl