Strefa płatnego parkowania na Wildzie – przetarg lada dzień

Strefa płatnego parkowania na Wildzie nadciąga. Jeszcze w tym roku powstanie projekt a w ciągu najbliższych dni ogłoszony zostanie przetarg.

Przetarg dotyczyć będzie koncepcji strefy i jej projektu. Ogłoszony ma zostać w ciągu najbliższych dni. Jeśli przetarg odbędzie się bez kłopotów, wykonawca znany powinien być już na przełomie maja i czerwca.

Ogłoszenie przetargu to kolejny krok do wprowadzenia na Wildzie strefy płatnego parkowania. Mieszkańcy Wildy wielokrotnie zgłaszali problemy związane z parkowaniem. Badania napełnienia przeprowadzone przez ZDM w czerwcu 2017 r. również wykazały, że w tej części miasta coraz trudniej o znalezienie wolnego miejsca.  

Na początku maja do skrzynek pocztowych mieszańców i firm w dzielnicy trafi ulotka informacyjna przygotowana przez ZDM, która zawierać będzie najważniejsze informacje dotyczące strefy płatnego parkowania.

Prace związane z wdrożeniem strefy na wildeckich ulicach rozpoczną się w 2019 roku i potrwają około dwóch lat. Na poszerzenie strefy o teren Wildy i Łazarza miasto zabezpieczyło kwotę 19,9 miliona złotych.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl