Strajk nauczycieli: LO im. Marii Magdaleny bez próbnych matur

W związku ze strajkiem nauczyciele odmówili dziś przeprowadzenia próbnych matur w LO im. Marii Magdaleny. Protestują też inne szkoły.

Nauczyciele protestują przeciwko niskim pensjom i złym warunkom pracy. Strajk dotarł dziś również do jednego z renomowanych poznańskich liceów – im. Marii Magdaleny.

Nauczyciele przyszli do pracy i prowadzą lekcje, ale odmówili przeprowadzenia próbnych matur. Jak poinformował Wiesław Banaś z Wydziału Oświaty w Poznaniu matury próbne w liceum św. Marii Magdaleny mają się odbyć w innym terminie.

Dyrekcja szkoły stwierdziła, że uczniowie dostaną do rąk własnych arkusze próbnej matury z wcześniej zaplanowanych przedmiotów.

Dziś nie przyszli natomiast do pracy pedagodzy w przedszkolu na osiedlu Bolesława Śmiałego oraz w dwóch szkołach podstawowych, także na Śmiałego oraz na os. Władysława Łokietka.

Nauczyciele chcą podwyżek o tysiąc złotych oraz poprawy warunków pracy. Dziś nauczycielskie pensje zaczynają się od 1700 złotych a po 10 latach dochodzą do 2800 złotych.

Nauczyciele zapowiadają protesty, do skutku.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl