Srebro zawodniczek Black Roses w Warszawie

Poznanianki zajęły drugie miejsce w III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet, który został rozegrany na obiekcie warszawskiego AWF-u. W finale po zaciętym meczu podopieczne trenera Arkadiusza Mąkiny musiały uznać wyższość Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

Fazę eliminacyjną zawodniczki Posnanii zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Juvenią Kraków 29:5 oraz Legią Warszawa 33:0. W ostatnim spotkaniu grupowych będąc już pewnym występu w finale, trener drużyny Black Roses dał szansę gry tym zawodniczką, które na ogół dostają mniej minut gry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-Zielonych Gdańsk 52:5.

W finale po raz kolejny spotkały się drużyny z Gdańska i Poznania. Spotkanie dobrze rozpoczęły Biało-Zielone, które wykorzystując błędy poznanianek wyszły szybko na prowadzenie. Black Roses odpowiedziały natychmiast, po indywidualnej akcji piłkę na polu punktowym przyłożyła Katarzyna Paszczyk. Poznanianki schodziły na przerwę przegrywając 7:14. W drugiej połowie gdańszczanki szybko podwyższyły wynik, ale to zawodniczki Posnanii zaczęły przeważać na boisku. Pomimo przewagi, nie udało im się jednak zdobyć punktów. Dodatkowo na dwie minuty przed końcem spotkania z kontuzją pleców boisko musiała opuścić zawodniczka Black Roses Barbara Pach. Kolejne przyłożenie Biało-Zielonych pozbawiło poznanianki nadziei na odwrócenie losów spotkania. Biało-Zielone Ladies Gdańsk ostatecznie wygrały 26:7.

Po raz trzeci w tym sezonie zawodniczki Black Roses zakończyły turniej ze srebrem. Do rozstrzygnięcia meczu o trzecie miejsce pomiędzy Juvenią Kraków a Legią Warszawa potrzebna była aż dogrywka, bo po regulaminowym czasie gry był remis 12:12. W dodatkowym czasie złote przyłożenie zdobyła drużyna z Krakowa i to ona ostatecznie wygrywając 17:12, mogła cieszyć się z brązowego medalu dającego utrzymanie w ekstralidze. Awans do elity zapewniły sobie zawodniczki Diablic Ruda Śląska, które w meczu o piąte miejsce pokonały 17:12 gospodarzy turnieju AZS AWF Warszawa.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Black Roses Posnania
3. Juvenia Kraków
4. Legia Warszawa
5. Diablice Ruda Śląska
6. AZS AWF Warszawa
7. Miedziowe Lubin
8. KS Rugby Gietrzwałd
9. Tygrysice Orkan Sochaczew

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl