Sprzęt ochronny dla wielkopolskich szpitali

Do 53 placówek medycznych na terenie województwa wielkopolskiego – szpitali klinicznych, specjalistycznych, wojewódzkich, wszystkich powiatowych oraz Wojewódzkiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie i RCKiK w Poznaniu – trafiło dziś m.in. 19. tys. maseczek chirurgicznych czy 2 tys. kombinezonów.

Na wyposażenie placówek Centrum Zarządzania Kryzowego Wojewody przekazało 6 ciężarówek sprzętu, było to ogółem prawie 2 tys. kombinezonów oraz półmasek, 19 tys. maseczek chirurgicznych, półtora tysiąca par różnego typu rękawic i pół tysiąca par osłon na buty. Transport po raz kolejny zapewnili żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Ochrony Terytorialnej.

– To kolejna dostawa potrzebnego sprzętu. Tym razem zasięgiem objęliśmy wszystkie szpitale powiatowe, które licznie zgłaszały do mnie wnioski w tej sprawie. Staramy się dostarczać sprzęt cyklicznie i mogę zapewnić, że w drodze są już kolejne transporty dla wielkopolskich placówek – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Pierwszeństwo w dostawach sprzętu pozyskanego z Agencji Rezerw Materiałowych nadal mają placówki pozostające w stałej gotowości, transporty sanitarne osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 COVID i zespoły do pobierania wymazów.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl