Spore zmiany odjazdów pociągów z Antoninka dla wracających z pracy

W rozkładzie jazdy pociągów na marzec doszło do niewielkich zmian na trasie Poznań-Swarzędz. Mogą one być ułatwieniem dla pracowników dużych zakładów na poznańskim Antoninku, szczególnie dla wracających z popołudniowej zmiany kończącej się o godz. 22:00.

Dotąd ci pracownicy nie mogli skorzystać z połączeń Kolei Wielkopolskich. Wynikało to z tego, że ostatni pociąg do Poznania Głównego odjeżdżał o 22:00. Osiem minut później odprawiano kurs do Swarzędza, Wrześni i Konina. Pracownicy mieli problem, by zdążyć przed odjazdem.

ZMIANY OD 12 MARCA

Od 12 marca obowiązują następujące godziny odjazdów ze stacji Poznań-Antoninek: pociąg do Poznania Głównego odjeżdża o 22:13, a do Konina – o 22:16. Trzeba dodać, że po przesiadce na Dworcu Głównym będzie można kontynuować podróż m.in. do Wągrowca czy Gniezna. A kolejny kurs do Konina odjedzie z Antoninka po 23:00.

SAMORZĄD OGŁASZA KOMPROMIS

Samorząd podaje, że rozkład jazdy stanowi kompromis dla poszczególnych grup osób dojeżdżających do pracy. Jednocześnie zachęca mieszkańców do uczestnictwa w przeprowadzanych cyklicznie badaniach, w ramach których można złożyć wniosek o wprowadzenie zmian.

Jednak na grafik połączeń w dużej mierze wpływ ma także możliwość wykorzystania infrastruktury. Trzeba mieć na uwadze, że na kilku ważnych odcinkach w Wielkopolsce wciąż trwają remonty. Kolejna ważna rzecz to możliwości taborowe przewoźników. Samorząd zaznacza, że nie należy spodziewać się znacznych zmian przy planowaniu połączeń na trasie do Swarzędza i Konina w najbliższych miesiącach.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl