Spontanicznie posprzątał Sołacz. To nie pierwsza taka akcja. Zebrał już 20 ton śmieci

Zaczął w 2016 r. i wówczas posprzątał wnętrze sołackiego schronu, potem zbierał śmieci na Śródce, Jeżycach czy nad Wartą. Dziś ponownie z grupą kilku osób sprzątał park Sołacki.

Nikt mu za to nie płaci, bo Panu Marcinowi wystarczy sam fakt, że w mieście dzięki jego własnej pracy jest czyściej. Dzisiejsze sprzątanie Sołacza to już jego czwarta akcja oczyszczania. Czwarta tylko w tym roku.

– Ile ich było w sumie, już nie pamiętam. Z obliczeń wynika, że zebrałem już 20 ton śmieci. Nie działam jednak sam. Zawsze ogłaszam akcję sprzątania na Facebooku i najczęściej ktoś do mnie dołącza. Dziś sprzątaliśmy w sześć osób – mówi pełen zapału społecznik Marcin Kentzer-Nowakowski, który zachęca i innych poznaniaków do podobnej aktywności.

– Miasto nie jest w stanie zadbać o czystość wszędzie. Fajnie, że można odebrać z Miasta worki, do których zbieram śmieci, a potem służby te worki zabierają – wyjaśnia Pan Marcin.

W związku z zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, przypadającym 22 kwietnia, Urząd Miasta rozpoczyna zapisy na tegoroczną akcję Wiosenne Porządki, która w Poznaniu odbędzie się w dniach 18 – 22 kwietnia. Wystarczy zebrać grupę i wypełnić ankietę, by o trzymać od Miasta bezpłatne worki, które po napełnieniu zabiorą służby.

Czytaj też: Warta Poznań podpisuje wielki talent

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl