Spłonął warzywniak. Mieszkańcy Grunwaldu chcą pomóc sąsiadowi

W nocy z poniedziałku na wtorek kiedy na Grunwaldzie szalał piroman, spłonął także warzywniak. Rodzina straciła miejsce pracy i zarobku. Sąsiedzi chcą pomóc pogorzelcom. Robią zbiórkę w internecie. 

Zbiórkę organizują społecznicy z Grunwaldu. O akcji poinformowała Agnieszka Ziółkowska na swoim fejsbukowym profilu.

‼ Halo Poznań! Halo Grunwald! Jest sprawa  ‼ 

? na rogu Opalenickiej od lat działał i funkcjonował warzywniak pana Łukasza Podlaskiego. Do poniedziałku, kiedy to w nocy jakiś podpalacz urządził sobie rajd po dzielnicy (18 podpaleń!), a Pan Łukasz i jego rodzina stracili źródło utrzymania.

? razem z ekipą sąsiadów Marcin Piotr Kubiak, Adam Ziajski, Aneta Krobska, Maciej MaDra Krych ruszamy z akcją, żeby pomóc odbudować warzywniak!

? w Rychtownia Studio Urody, Winiarnia „Pod Czarnym Kotem” i Klub Dragonmożecie się dorzucić do puszki na wsparcie odbudowy warzywniaka!

❓Jakub Sobczak pomożecie nam ogarnąć zbiórkę crowdfundingową na Polak Pomaga?

 

fot. AgnieszkaZiółkowska/facebook

Pod wpisami na Facebooku mieszkańcy Grunwaldu już deklarują pomoc. Puszki do których można wrzucać pieniądze stoją już w winiarni, w Studio Urody Rychtownia i klubie Dragon, a od poniedziałku będzie również w Piekarni Ławica. Zbiórka dla pogorzelców ma także ruszyć na jednym z portali crowdfundingowych.

O pożarach, które wybuchały w nocy z poniedziałku na wtorek możecie przeczytać tutaj  http://www.wpoznaniu.pl/podpalacz-grasuje-na-poznanskim-grunwaldzie/ . Policja cały czas szuka podpalacza, wyznaczyła nagrodę pomoc w jego złapaniu http://www.wpoznaniu.pl/kolejne-filmy-z-podpalaczem-policja-prosi-o-pomoc/.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl