Kraj

Specjalny komunikat PZPN w sprawie Czesława Michniewicza

PZPN wydał oświadczenie po spotkaniu trenera reprezentacji Czesława Michniewicza z prezesem PZPN Cezarym Kuelszą. PZPN nie przedłuża automatycznie kontraktu Michniewicza mimo awansu z grupy.

MICHNIEWICZ NA AUT?

W poniedziałek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z selekcjonerem reprezentacji Polski Czesławem Michniewiczem – informuje PZPN.

Polski Związek Piłki Nożnej nie skorzystał z klauzuli umownej, która umożliwiała jednostronne przedłużenie kontraktu selekcjonera – informuje PZPN, co oznacza, że kontrakt nie został automatycznie przedłużony za samo wyjście z grupy Mundialu.

Jednocześnie PZPN informuje, że kwestia dalszej współpracy pomiędzy federacją a Czesławem Michniewiczem jest tematem rozmów stron, a zatem Michniewicz może stracić funkcję.

Kontrakt selekcjonera Czesława Michniewicza obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku, w związku z czym decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia umowy z trenerem zostanie podjęta w najbliższych dniach – konkluduje PZPN.

CO DALEJ?

Według doniesień Przeglądu Sportowego prezes PZPN szuka następcy Michniewicza. W tym celu kontaktował się nawet z byłym trenerem Lecha Poznań Maciejem Skorżą, ale Skorża odmówił poprowadzenia reprezentacji, ponieważ niedawno podpisał ciekawy kontrakt z zespołem z Japonii. W grze ma być teraz trener z Ukrainy oraz z Włoch.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl