Specjalne środki ostrożności przed wejścia do sądów na al. Marcinkowskiego i ul. Hejmowskiego 

W wtorek o 09.30 rozpoczęła się trzecie rozprawa 37 poznańskich kibiców oskarżanych o handel narkotykami. Prezes sądu podjął decyzję o szczególnych środkach ostrożności. 

Ruch przez sądami na alejach Marcinkowskiego i na ulicy Hejmowskiego jest zablokowany a drzwi do budynków strzeże policja i kraty. Zgodnie z zarządzeniem prezesa sądu wejście do wnętrza urzędu będzie utrudnione między godziną 07.30 a 15.30. Wstęp do środka możliwy jest tylko w przypadku zaplanowanych wcześniej przez sąd spraw lub w celu załatwienia spraw w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego, składania korespondencji w Biurze Podawczym a także uzyskania informacji w konkretnych sprawach w Biurze Obsługi Interesanta.

Podobne środki ostrożności będą wprowadzane podczas kolejnych rozpraw w trakcie tego procesu. Kolejne utrudnienia czekają poznaniaków 25 sierpnia. Potem oskarżeni staną przed sądem we wrześniu. 

37 poznańskich kibiców jest oskarżonych o produkcję, przemyt i handel narkotyków na dużą skalę. Grupa miała działać od 2014 do 2021 roku. Zdaniem prokuratury w tym czasie członkowie zarobili na handlu nielegalnymi substancjami 80 milionów złotych. Mężczyznom grozi do 15 lat więzienia. 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl