Specjalna PEKA na 100-lecie Niepodległości

Specjalne karty PEKA na okaziciela upamiętnią 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jednocześnie rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Projekty kart powstały w wyniku konkursu ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

– Na konkurs nadesłano 11 projektów graficznych. Podczas obrad komisji konkursowej cztery z nich uzyskały wyraźną przewagę i to one znajdują się na kolekcjonerskich kartach PEKA na okaziciela. To projekty autorstwa Soni Kaczmarek, Jacka Kalińskiego, Miłosza Leśniewskiego oraz Doroty Zastróżnej i Radosława Kwiecińskiego – mówi Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Karty PEKA na okaziciela upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości to seria limitowana. Wyprodukowanych zostało jedynie 10 tys. kart (po 2,5 tys. z każdego z czterech wzorów).

Karty będą dostępne w sprzedaży od południa w dniu 15 października 2018r. w Punktach Obsługi Klienta ZTM. Karty na okaziciela kosztują 27 zł (z tej kwoty 15 zł klient może wykorzystać na przejazdy z tPortmonetki, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl