Śnieżyce w Wielkopolsce. Ostrzeżenie IMiGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, które mogą wystąpić na sporej części naszego województwa.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu obowiązuje od godziny 4:00 dnia 21 stycznia do godziny 17:00 dnia 21 stycznia i obejmuje następujące powiaty: kępińskiego i ostrzeszowskiego.

Tam opady śniegu mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej o wysokości od 10 do 15 cm. Mogą również wystąpić zawieje śnieżne, wiatr w porywach do 60km/h – informuję IMiGW.

Intensywne opady śniegu mogą również wystąpić w powiatach: gnieźnieński, gostyński, jarociński, kaliski, Kalisz, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, pleszewski, rawicki, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński. W tych regionach ostrzeżenie obowiązuje od godziny 7:00 dnia 21 stycznia do godziny 21:00 dnia 21 stycznia.

Prognozowane są również opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne – czytamy w komunikacie IMiGW.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl