Autobusy nie kursowały, bo nie mogły podjechać pod górkę. Śniegowe problemy Poznania

Wczoraj w Wielkopolsce pojawił się pierwszy, większy śnieg. Od rana sparaliżował ruch drogowy – szczególnie kierowców, którzy nie zmienili jeszcze letnich opon na zimowe. Jak sytuacja wygląda dziś?

Samochody nie mogły podjechać pod górkę

Kierowcy mogli spotkać się także z utrudnieniami w okolicach Biedruska. Autobusy 348 i 911 wstrzymały na kilka godzin kursy lub kursowały tylko do Radojewa, bo nie były w stanie podjechać pod górkę na trasie. Samochody ciężarowe przed Biedruskiem na tym samym wzniesieniu, wpadały w poślizg i ustawiały się w poprzek drogi.

Poza centrum najgorzej

Sytuacja wyglądała i wygląda najgorzej na drogach poza centrum pod Poznaniem. W okolicach skrzyżowania Opieńskiego i Umultowskiej utknęły wczoraj dwa autobusy, blokując ruch. Na Podgórnej za to doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej i tramwaje przez godzinę kursowały objazdem.

Czy dziś spadnie śnieg?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wczoraj ostrzeżenie, że na północy Wielkopolski opady śniegu będą najintensywniejsze. Komunikat obowiązuje do dziś. Prawdopodobieństwo, że śnieg spadnie dziś wynosi 27%. Mimo wszystko warstwa białego puchu utrzyma się z pewnością jeszcze przez kilka godzin, ze względu na minusową temperaturę. Warto więc zachować szczególną ostrożność na drodze oraz ciepło się ubrać.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl