Wielkopolska

23-latka śmiertelnie potrąciła starszego pana. Teraz usłyszała wyrok

23-letnia kobieta, która w sierpniu 2022 roku śmiertelnie potrąciła mężczyznę, odpowiedziała przed sądem. Do zdarzenia doszło w Jarocinie. Potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu. Wyrok jest nieprawomocny.

Zapadł wyrok w sprawie zdarzenia, do którego doszło na ulicy Wrocławskiej w Jarocinie. 23-latka potrąciła na przejściu dla pieszych 68-letniego mężczyznę. Przechodzień zmarł na drugi dzień w szpitalu.

– Prokuratura postawiła 23-latce zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Według jej ustaleń, kobieta podczas jazdy fiatem panda nie zachowała należytych środków ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa 68-letniemu mieszkańcowi Jarocina. W wyniku doznanych poważnych obrażeń ciał mężczyzna zmarł w szpitalu następnego dnia – informuje portal jarocinska.pl.

Sąd wziął pod uwagę wiek oskarżonej

Jak podano, prokuratura skierowała do sądu wniosek o wymierzenie oskarżonej kary bez przeprowadzania rozprawy. Tym samym oskarżyciel zaproponował wymierzenie kary 12 miesięcy pozbawienia wolności i orzeczenie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez rok. Oprócz tego, oskarżona miałaby zapłacić nawiązkę 10 tys. złotych na rzecz syna ofiary wypadku. Nieoczekiwanie zgłosił się również drugi syn.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Wziął jednak pod uwagę, że oskarżona jest młodym, niedoświadczonym kierowcą. Ponadto warunki na drodze były tamtego wieczora bardzo trudne – tuż po opadach deszczu, odbijające się światła od mokrej nawierzchni były utrudnieniem dla każdego kierującego.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl