Śmierć młodego sportowca. Policja zatrzymała podejrzanego Olgierda M.

Olgierd M. został zatrzymany w Hiszpanii. Wkrótce zostanie przetransportowany do Polski. Jest podejrzany o ciężkie pobicie cenionego poznańskiego sportowca Dominika Sikory. W wyniku pobicia Dominik Sikora zmarł. Sprawę poszukiwawczą prowadzili poznańscy „Łowcy Głów”.

Kilka dni temu policjanci z poznańskiej grupy pościgowej otrzymali wiadomość od hiszpańskiej, że ścigany przez nich Olgierd M. został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante. Mężczyzna był poszukiwany od ponad trzech lat.

Pobicie młodego zapaśnika

W styczniu 2020 r. 29-letni wówczas Dominik Sikora, zawodnik poznańskiego klubu zapaśniczego bawił się w jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku. Przed lokalem został uderzony w twarz. Upadł na bruk, a kilka dni później w wyniku ciężkich obrażeń zmarł w szpitalu.

Już kilka godzin po wydarzeniu policjanci, którzy zajęli się sprawą, zidentyfikowali sprawcę. Rozpoczęli poszukiwania, ale podejrzany zniknął. Wystąpili do sądu o wydanie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że Olgierd M. mógł uciec do Szwajcarii. Mógł też ukrywać się w innych krajach poza Unią Europejską.

Zatrzymany w Hiszpanii Olgierd M. wkrótce zostanie przetransportowany do Polski. Trafi do aresztu śledczego w Poznaniu, gdzie zostanie oddany do dyspozycji prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto prowadzących śledztwo w sprawie śmierci Dominika Sikory.

Zobacz też: Bójka policjantów. Jeden z funkcjonariuszy usłyszał zarzuty

Źródło: Policja Wielkopolska

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl