Słynny poznański sklep ogłosił upadłość. TATERNIK przestaje istnieć

TATERNIK od ponad 20 lat dostarczał poznaniakom sprzęt do górskich wypraw. Nie przetrwał jednak nagromadzenia kryzysów ostatnich lat i pewnie sporej konkurencji górskich sklepów w internecie.

 

20 LAT HISTORII

TATERNIK poinformował właśnie o ogłoszeniu upadłości: To jest nasza ostatnia wiadomość do Was, a ten piątek jest ostatnim dniem, w którym otworzyliśmy sklep. Taternik znika – i z Poznania, i z sieci. Chcieliśmy Wam ogromnie podziękować za 20 lat przygody. Każdej! Bo Wasze wizyty w sklepie były zawsze początkiem przygody – podróży, wyzwania, projektu. Dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego początku, że wracaliście – po tygodniu, miesiącu, roku – i opowiadaliście nam, jak było. My też ruszymy teraz po nową życiową przygodę, choć niechętnie – bo doskonale wiemy, że nie znajdziemy już drugiego takiego miejsca – napisali pracownicy Taternika.

POWODY?

Właściciele sklepu w swoim oświadczeniu poprosili by nie dopytywać o powody upadłości sklepu: Mamy trzy prośby: Nie pytajcie dlaczego, co się stało, jak to możliwe. Jest to złożone, a dla nas niezmiernie trudne. Nie oskarżajcie, nie przywołujcie do tablicy pandemii, inflacji, remontów – takie dywagacje w niczym już nie pomogą, a mogą prowadzić do złych emocji i złych słów, których zawsze staraliśmy się tutaj unikać.

UPADŁOŚĆ

W oficjalnym komunikacie czytamy, że sklep zgłosił już wniosek o upadłość z powodu niewypłacalności, a jego wierzycieli zaspokajać będzie już syndyk pozostałym majątkiem sklepu.

Istotna dla klientów może być wiadomość o reklamacjach i gwarancjach:

Jednocześnie informujemy, że wszelkie reklamacje związane z zakupami dokonanymi przez naszych klientów (w szczególności konsumentów) będą nadal rozpatrywane i uwzględniane w razie ich zasadności. W razie wykonania prawa odstąpienia (dotyczy umów zawieranych na odległość, poza lokalem przedsiębiorstwa albo przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość) konsumentom będą zwracane środki pieniężne.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl