Skradziono papier toaletowy w Polskim Teatrze Tańca. Postanowiono ograniczyć jego dostępność

Niedawno doszło do kradzieży papieru toaletowego w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. To skłoniło władze instytucji do wprowadzenia restrykcji w zakresie jego korzystania. Ze względu na „nadmierne zużycie”, każdy pracownik otrzymywał tylko jedną rolkę na tydzień. Sytuacja wywołała oburzenie i dyskusję w mediach społecznościowych.

Polski Teatr Tańca w Poznaniu stał się areną niezwykłych wydarzeń. Facebookowy profil Poznaniator udostępnił screen maila, jaki otrzymali pracownicy Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Podpisał się pod nim koordynator do spraw administracyjnych. Wynika z niego, że w związku z „nadmiernym i nieuzasadnionym zużyciem środków higienicznych (papier toaletowy) na wszystkich piętrach” postanowiono wydzielać pracownikom po jednej rolce papieru toaletowego tygodniowo.

Dyrektorka teatru, Iwona Pasińska odniosła się do sprawy za pośrednictwem oficjalnej strony PTT.

– Decyzja o reglamentacji papieru toaletowego zapadła 12 czerwca 2023 roku, a wprowadzona została 13 czerwca – podyktowana była wnioskiem wynikającym z analizy drastycznego zwiększenia zużycia papieru toaletowego w Teatrze. Po unormowaniu zużycia, to jest zejścia do zużycia papieru toaletowego do poziomu sprzed wprowadzenia ograniczeń, przydział przestał obowiązywać. Z powodu ujawnienia służbowej wewnętrznej korespondencji jednego z pracowników Teatr przeżywa wzrost zainteresowania swoją działalnością – szkoda, że nie dotyczy ono zainteresowania międzynarodowymi sukcesami teatru. Gospodarne zarządzanie środkami publicznymi, w tym wydatkami na środki higieniczne, jest standardem wymagającym natychmiastowej reakcji w przypadku stwierdzenia ewidentnego marnotrawstwa – przekazała dyrektorka Iwona Pasińska.

Jak informowało Radio Poznań sytuacją, która skłoniła do podjęcia tak radykalnych działań była kradzież 26 rolek papieru toaletowego w ciągu zaledwie dwóch godzin. Popularność zyskała krytyczna wypowiedź Grzegorza Janoszki z Partii Razem, który zwrócił uwagę również na czas pracy, w którym pracownikom przysługuje pierwsza przerwa na posiłek po 6 godzinach od rozpoczęcia pracy (co jest zgodne z prawem). Zapytaliśmy Polski Teatr Tańca, dlaczego zdecydowano się wprowadzić tego typu przepis w instytucji kulturalnej, jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi na przesłane pytanie.

Czytaj też: Festiwal Malta w Poznaniu. Znane osoby m.in. Paweł Pawlikowski, Adam Ferency, Maciej Stuhr podpisali list wsparcia

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl