Skradziono Ci rower? Policja mogła właśnie go znaleźć

Złodziejkę rowerów zatrzymali poznańscy policjanci na Grunwaldzie. Tylko w ciągu jednego tygodnia kobieta ukradła trzy rowery. Dwa udało się zabezpieczyć.

Jeden z rowerów już wrócił do właściciela, drugi czeka na kontakt osoby, która go straciła. Złodziejka wpadła w czasie próby kolejnej kradzieży. Na policje zadzwonił mężczyzna, który widział jak kobieta próbuje przeciąć zabezpieczenie. Wezwał policję i została zatrzymana na gorącym uczynku. W jej domu znaleziono jeszcze dwa rowery, które ukradła wcześniej.

Policjanci opisują teraz drugi rower, by odnaleźć jego właściciela:

hotel dla psów w Poznaniu

Marki B’Twin został skradziony w okresie od 1 do 6 maja br. przy ul. Roosevelta w Poznaniu, w pobliżu salonu telefonii komórkowej. Policja szuka właściciela i prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają swój jednoślad. Osoby mogą się zgłaszać osobiście w Komisariacie Policji na Grunwaldzie, przy ul. Rycerskiej 2 w Poznaniu.

Fot: Policja

Zatrzymana kobieta już wcześniej była notowana za podobne przestępstwa. Teraz usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci zachęcają wszystkich do znakowania rowerów w ramach
programu „Poznański rower, bezpieczny rower”. Rowery mają nadawane indywidualne numery, które pozwalają szybciej zidentyfikować ich właściciela. Ponadto zostają też wpisane do Policyjnego Rejestru Oznakowanych Rowerów.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl