Siódme zwycięstwo poznańskich akademiczek w Energa Basket Lidze Kobiet

Enea AZS Politechnika Poznań pokonał na własnym parkiecie MKS Pruszków 94:81 (27:23 21:17 28:16 18:25). Było to już siódme zwycięstwo akademiczek z Poznania.

Po środowym zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec, mogło się wydawać, że poznanianki wyjdą na parkiet bardzo zmotywowane. Jednak młode koszykarki z Pruszkowa grały bez kompleksów i zdobywały punkty spod kosza i z dystansu. Akademiczki miały kłopoty ze skutecznością i dopiero na 4 minuty przed końcem tej kwarty wyszły na prowadzenie 17:15 i nie oddały już prowadzenia do końca kwarty, która skończyła się wynikiem 27:23.

Druga kwarta rozpoczęła się od pogoni MKS Pruszków za wyrównaniem. Po dwóch minutach gry zawodniczki z Mazowsza doprowadziły do wyrównania 27:27, a już po kolejnych kilkunastu sekundach wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Poznanianki miały problem ze skutecznością i pierwsze punkty w tej kwarcie zdobyły dopiero 4:30 minutach gry. Dwie szybkie „trójki” pozwoliły im ponownie wyrównać. Od tego momentu żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż jeden, dwa punkty. Dopiero w ostatniej minucie gospodynie uważnie zagrały w obronie i dobrze w ataku, co dało im 8 punktów przewagi. Kwarta zakończyła się wynikiem 48:40.

Po przerwie zawodniczki Enei AZS Politechniki Poznań odpaliły swoje armaty i „ustrzeliły” dwie „trójki” dokładając rzuty dwupunktowe. Po trzech minutach było już 59:47. Akademiczki zdecydowanie poprawiły skuteczność i zaczęły uważniej grać w obronie. Dzięki temu z każda minutą zdobywały coraz większą przewagę. Na koniec tej części spotkania było 76:54. Ostatnia część tego spotkania rozpoczęły koszykarki z Pruszkowa od dwóch celnych rzutów osobistych. Maya Dodson w trykocie AZS szybko odpowiedziała rzutem dwupunktowym. Trener Szawarski mając ponad 20 punktów przewagi zdecydował się desygnować do gry zmienniczki. Tym bardziej, że na ławce z kontuzjami wylądowały Agnieszka Skobel, Daria Marciniak i Kateryna Rymarenko. Poznańska młodzież ze wsparciem Jovany Popović nie miała większych problemów z utrzymaniem prowadzenia do końca meczu.

Enea AZS Politechnika Poznań: Alecia Sutton 7, Agnieszka Skobel 20, Weronika Piechowiak 17, Maya Dodson 16, Jovana Popović 16, Aleksandra Żukowska 5, Alicja Rogozińska 4, Malina Piasecka 4, Kateryna Rymarenko 3, Daria Marciniak 2, Weronika Jarecka, Karolina Dżochowska

MKS Pruszków: Magdalena Parysek-Bochniak 20, Marzena Marciniak 14, Weronika Papiernik 10, Marta Stawicka 8, Karolina Zaborska 7, Pola Dmochewicz 7, Marta Masłowska 6, Julia Berezowska 4, Sonia Frojdenfal 3, Katarzyna Świeżak 2