Materiał partnera

Sieć polskiej gościnności od Bałtyku aż po Tatry

Zakochani w Polsce, w jej pięknie natury, burzliwej historii, wybitnej sztuce i pysznej kuchni, zapragnęliśmy przybliżyć ją wszystkim podróżującym Polakom oraz turystom zagranicznym. Tak powstała i rozwija się sieć Grupy Hotele Polskie, która w tym roku gościła turystów w sześciu obiektach rozsypanych na mapie Polski, od morza aż po góry.

 

To co nas wyróżnia to naprawdę zróżnicowana oferta. Dla każdego mamy coś dobrego. Oferta w hotelach i ośrodkach oparta jest przede wszystkim na ich położeniu i tworzymy ją w oparciu o dostępne lokalnie zasoby. Dzięki tym założeniom, zarówno w Gdańsku,
jak i Poznaniu, mamy dwa Hotele z lokalizacją premium w centrum miasta. Oznacza to dostęp do atrakcji historycznych i kulturalnych. Obiekty resortowe położone w Helu, Kołobrzegu i Krynicy-Zdroju to również wyjątkowe lokalizacje, tuż przy morzu, czy malowniczym bulwarze z widokiem na góry. Bliskość natury oraz rozbudowana infrastruktura w naszych obiektach gwarantują atrakcyjność celu podróży przez cały rok. Wszędzie dbamy o różnorodność i smak naszej kuchni, aby nasi Goście, gdy już zasiądą do stołu, mogli celebrować ten czas ucztą dla podniebienia.

Rozpocznijmy naszą podróż od północy, gdzie królują piękne piaszczyste plaże i bogaty w jod morski mikroklimat. Półwysep helski to znany od początków XX wieku kierunek wyjazdów Polaków. Szereg atrakcji turystycznych oraz wcześniej wspomniane, usypane szeroko złocistym piaskiem, plaże przyciągają rodziny z dziećmi oraz mniejsze grupy na wyjazdy szkoleniowe i integracyjne. Najbardziej wysunięty na północ hotel w Polsce – Hotel HEL. Kameralny obiekt z rodzinną atmosferą, smaczna i zdrowa kuchnia oraz chwile relaksu w saunie lub basenie.

Kołobrzeg to piękne polskie uzdrowisko. Pełne jodu czyste powietrze, złoża borowiny i własne źródła z leczniczą solanką przyciągają̨ do Ośrodków Wypoczynkowych Gryf I i Gryf II Gości, którzy chcą̨ wypocząć́ i jednocześnie zrobić́ coś więcej dla swojego zdrowia i lepszego samopoczucia. Oba obiekty położone są właśnie w uzdrowiskowej części miasta, przy deptaku spacerowym i Nadmorskim Parku, w odległości 100 m od piaszczystej plaży. Najważniejsze atrakcje na wyciągnięcie ręki to wygoda i duża zaleta, którą doceniają sami kuracjusze.

Pozostajemy nadal nad morzem, ale wybieramy się do Gdańska – miasto o ponad tysiącletniej historii. Wspaniały port oraz liczne zabytkowe zakamarki nadają̨ mu wyjątkowy staromiejski charakter. Gdańsk przyciąga turystów w każdym wieku, pary, rodziny oraz przyjaciół. Otoczony murami Starego Miasta Hotel Artus dysponuje 50 przestronnymi pokojami. Jeżeli chcesz poczuć́ ducha minionych stuleci wybierz Hotel Artus. Położony w zabytkowej kamienicy, przy Starym Mieście, kameralny i chwalony przez Gości za pyszne śniadania. Czego chcieć́ więcej… ahoj przygodo!

Tym razem kierunek Wielkopolska i butikowy Hotel Palazzo Rosso, który również ma idealną lokalizację w samym centrum Poznania. Mieści się w przepięknie odrestaurowanej kamienicy, której historia sięga roku 1604. Możesz zwiedzać́ miasto pieszo a wszystkie jego atrakcje pozostają na wyciągnięcie ręki. Komfortowe przestrzenie hotelu i wspaniałe staromiejskie otoczenie sprzyjają̨ nie tylko pełnemu atrakcji długiemu wypoczynkowi ale także wizytom biznesowym. Chcesz spędzić́ udany weekend w Poznaniu – wybierz Hotel Palazzo Rosso.

Czas na dalszą podróż, kierunek południowa Polska, gdzie w centrum Krynicy Zdroju, na słynnym Deptaku krynickim znajduje się̨ niepowtarzalny budynek. To czterogwiazdkowy Hotel Zdrojowy „Willa Tatrzańska”. Została wybudowana przy Bulwarach Dietla w 1855, w modnym wówczas stylu szwajcarskim. Pierwotnie nosiła nazwę̨ „Pod Lwem” i należała do najlepszych pensjonatów, a w latach świetności cieszyła się bardzo dużą popularnością. Drewniany budynek, spłonął doszczętnie 4 marca 1987 roku. W maju 2019 roku rozpoczęto jego rekonstrukcję. Odtworzony budynek wygląda dokładnie tak, jak zabytek sprzed lat, a wnętrze hotelu łączy nowoczesną technologię z klimatem lat dwudziestych XX wieku.
Zaledwie 100 metrów od krynickiego deptaku, Głównej Pijalni Wód i kompleksu sal zabiegowych, gdzie tylko krótki spacer dzieli nas od słynnego Muzeum Nikifora i Muzeum Zabawek znajduje się Hotel Grant.

Podróżni często wybierają także możliwość wynajęcia apartamentów. Cenią sobie kameralność i zachowanie większej prywatności dlatego w naszej ofercie mogą znaleźć również apartamenty nad morzem i w górach. Dla prawdziwych miłośników zielonych podróży mamy również pole namiotowe i parking dla camperów.

Na dzisiaj kończymy naszą podróż, ale nie kończymy naszej pracy. Zapał do tworzenia kolejnych, takich jak wymienione wyżej, wyjątkowych miejsc zaowocuje wkrótce nowymi punktami na mapie Polski.

Chcesz zaplanować wyjątkowy urlop – wejdź na stronę www.grupahotelepolskie.com.pl i dowiedz się więcej lub zadzwoń. Zapraszamy!

 

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl