Setki uczniów na MTP. Szukają drogi do zawodu

Ponad 70 kierunków technicznych i praktycznych, możliwość sprawdzenia każdego z nich, a także przyjrzenia się z bliska prawie 100 zawodom. Na MTP trwają targi Arena Zawodów.

WYJĄTKOWE TARGI

Dziś odbywają się wyjątkowe w skali kraju targi edukacyjne Arena Zawodów. Setki uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu poznańskiego wraz z rodzicami przyjechało na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, aby wybrać najlepszą szkołę. Tutaj mają okazję przetestować zawody w praktyce.

70 KIERUNKÓW

Akcja swój początek miała już w 2015 roku, a od tego czasu szkoły konsekwentnie biorą w niej udział. Uczniowie mogą sprawdzić, jak w praktyce wygląda ponad 70 kierunków technicznych i praktycznych. Między innymi z bliska mogą się przyjrzeć zawodom takim jak informatyk, ogrodnik, fryzjer czy programista.

Poznań stawia na zawodowców. To hasło jest nam znane od dawna. Konsekwentnie od wielu lat wspólnie ze szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi organizujemy cały cykl kampanii zachęcających uczniów do podjęcia nauki szkołach technicznych i branżowych w naszym mieście. Kulminacją tej kampanii jest Arena. Jest to unikatowe wydarzenie w skali kraju. – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

SZUKAJĄ ZAWODU

Do dyspozycji mają łącznie 12 wysp zawodowych, poświęconych poszczególnym branżom. Są to na przykład poligrafia, fotografia i reklama, usługi i rzemiosło artystyczne, ekonomia i administracja, środowisko, mechanika i mechatronika czy nowe technologie. Podczas targów prezentuje się łącznie 21 szkół. Warto podkreślić, że nie są tam promowane placówki, lecz właśnie zawody.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl