Senator Libicki doniósł na radną PiS. Nazwała go kaleką

Jan Filip Libicki to polityk z Poznania, który zmaga się z niepełnosprawnością. Jeździ na wózku inwalidzkim. Dziś będzie go przesłuchiwać prokuratura w sprawie znieważenia go przez radną PiS słowami o “kalekim, nieszczęsnym życiu”.

Obraźliwe słowa radna PiS umieściła na Twitterze 9 kwietnia. Senator Jan Filip Libicki opublikował wtedy zdjęcie z 2009 roku, na którym on i kilku innych polityków opuszcza Prawo i Sprawiedliwość. Nad zdjęciem umieścił opis – “Z uśmiechem na ustach opuszczamy PiS. Jedna z najlepszych decyzji w moim politycznym życiu”. Na to Małgorzata Jacyna-Witt odpowiedziała – “Twoim kalekim, nieszczęsnym życiu”.

Radna swój wpis szybko usunęła. Zanim jednak to zrobiła, internauci zdążyli zrobić zrzut ekranu i wysłać senatorowi Libickiemu. Później nie przyznawała się do tego, że to ona zamieściła komentarz. Dowody jasno jednak wskazują na to, że wpis został opublikowany z jej oficjalnego konta na Twitterze.

Senator Libicki zastanawiał się wtedy nad złożeniem zawiadomienia na Jacynę-Witt. Zapowiedział, że jeśli to zrobi i wygra sprawę, wszystkie wygrane pieniądze przeznaczy na cel charytatywny. Sprawa swoją kontynuację ma dzisiaj. Senator Libicki o godzinie 12:00 będzie przesłuchiwany w sprawie znieważenia go przez radną PiS.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl