Rządowy węgiel już wkrótce trafi do poznaniaków, jednak nie do wszystkich

Ponieważ poznański samorząd nie chciał prowadzić dystrybucji węgla sprowadzonego przez rząd zajmą się tym prywatne firmy. Pierwsza z nich otrzymała już umowę i wkrótce ma rozpocząć sprzedaż węgla. Po paliwo w preferencyjnej cenie będą mogli zgłaszać się ci mieszkańcy, którzy mają prawo do dodatku węglowego.

WĘGIEL DLA POZNANIA

W poniedziałek władze samorządów oraz właściciele firm, które zajmą się dystrybucją rządowego węgla spotkali się z przedstawicielami spółek Skarbu Państwa. Jedna z lokalnych firm z Wielkopolski, która jako pierwsza zgłosiła się do dystrybucji węgla na terenie Poznania otrzymała już wstępną umowę z Polskiej Grupy Energetycznej Paliwa i obecnie strony negocjują ostatecznie warunki współpracy.

Informacje na temat punktów i godzin sprzedaży węgla dla mieszkańców pojawią się na stronie urzędu miasta oraz w miejskim biuletynie. Urzędnicy z poznańskiego magistratu pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami spółki państwowej oraz prywatnego dystrybutora by jak najszybciej przekazać informację poznaniakom.

DLA KOGO TAŃSZY WĘGIEL?

Mieszkańcy, którzy będą chcieli kupić węgiel z rządowej dostawy muszą pamiętać o spełnieniu niezbędnych wymagań. Paliwo w niższej cenie będzie wydawane tylko za okazaniem zaświadczenia z Poznańskiego Centrum Świadczeń, które przysługuje poznaniakom zakwalifikowanym do dodatku węglowego. Według przepisów cena za tonę węgla nie może być wyższa niż 2000 złotych.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl