Rząd skłamał, że nie obiecał nagród piłkarzom? Jest nagranie

Premier Morawiecki najpierw obiecał piłkarzom miliony premii za wyjście z grupy na Mundialu, a gdy wywołało to oburzenie, rzecznik rządu zaczął przekonywać, że takiej obietnicy nie było. Przeczy temu nagranie PZPN ze spotkania z Morawieckim.

MILIONY DLA MILIONERÓW

Mateusz Morawiecki miał obiecać 30 mln piłkarzom reprezentacji za wyjście z grupy na Mundialu w Katarze. Następnie piłkarze i trener dzielili te kwotę między sztab a zawodników. Gdy jednak wyciekła informacja o nagrodzie i pojawiło się ogromne społeczne oburzenie, rzecznik rządu powiedział na konferencji:

Premier obiecał w rozmowie z przewodniczącym PZPN i trenerem dodatkowe środki i to się dzieje. Liczymy na to, że polska piłka nożna będzie mogła dzięki wsparciu osiągać kolejne sukcesy – powiedział Piotr Mueller, rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego.

Zupełnie przeczy temu jednak nagranie ze spotkania premiera z piłkarzami reprezentacji. Morawiecki na koniec obiadu z reprezentantami, mówi:

Będziecie na pewno dawali z siebie wszystko. A my tu z panem trenerem zapewnimy, że jak się uda, żeby naprawdę była dobra nagroda – powiedział premier.

Obietnica „dobrej nagrody” to 5,46 minuta.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl