Ruszył remont Hetmańskiej w Poznaniu. Są korki.

Rozpoczął się remont torowiska na ul. Hetmańskiej, który potrwa do końca czerwca. Korki tworzą się we wschodniej części miasta ale także w miejscach gdzie kierowcy chcą ominąć remont. 

Remont na Hetmańskiej spowodował ogromne korki na rondzie Rataje i na Śródce. Wielkie korki są też na trasie katowickiej przed autostradą, bo kierowcy omijają Hetmańską także przez węzeł Krzesiny. Przez remont na Hetmańskiej tramwaje linii numer 1, 7 i 11 jadą objazdami. Na Hetmańskiej jeżdżą autobusy za tramwaj.

fot. UMP – autobus za tramwaj 

Remont torowiska wzdłuż ul. Hetmańskiej był konieczny, ponieważ, nie licząc doraźnych napraw, odcinek od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka nie był remontowany od czasów jego powstania w 1973 roku.

Przez trochę ponad dwa miesiące gruntownie przebudowany zostanie układ torowy i modernizacja sieci trakcyjnej. Remont obejmie również naprawę przystanków tramwajowych „Hetmańska Wiadukt” usytuowanych nad Drogą Dębińską. Odnowiona też będzie trasa od Dolnej Wildy do przystanku przed rondem Starołęka. Wymienione będzie całe podłoże, podkłady i szyny. Nowe torowisko pozwoli jechać tramwajom nawet o 100% szybciej, z prędkością do 50-60 km/h.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl