Ruszają Poznańskie Targi Wolontariatu. Zobacz, co ci dadzą

Już w najbliższy wtorek odbędą się Poznańskie Targi Wolontariatu. Będzie można dowiedzieć się więcej o tej formie pomocy innym. 

Przedsięwzięcie będzie okazją, aby spotkać się z przedstawicielami organizacji pozarządowych i miejskich instytucji z całego miasta. Poznańskie Targi Wolontariatu odbędą się na terenie Starego Zoo 13 czerwca w godzinach 11-17. Wydarzenie podzielono na trzy strefy, w których każdy może dowiedzieć się więcej o poznańskim wolontariacie. 

W Strefie Wystawienniczej będzie można porozmawiać z ekspertami i poznać oferty wolontariatu poszczególnych organizacji.

hotel dla psów w Poznaniu

Strefa Warsztatowo-Animacyjna będzie miejscem warsztatów oraz zabaw. Organizatorzy opowiedzą, jak zostać wolontariuszem na workcampie. Również organizatorzy przedstawią „Ścieżkę Doświadczania”, która pozwoli zrozumieć, jak radzą sobie z codziennymi czynnościami osoby starsze albo z dysfunkcjami wzroku lub słuchu. 

Strefa Spotkań będzie otwarta do rozmów i wymiany doświadczeń. Będzie można też przetestować nową aplikację Volontario, którą stworzyli studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Poznańskie Targi Wolontariatu organizowały Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO oraz Miasto Poznań. 

Więcej informacji na stronie: wolontariat.poznan.pl.

Czytaj także: „Wolontariat do Poznania” płaci za pomoc innym.

Eugeniusz Hnatiuk
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl