Ruszają Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Sporo ciekawostek

Dużo wiedzy teoretycznej, a także umiejętności praktyczne oraz spotkania z ekspertami i idolami. To wszystko na finałach Mistrzostw Mechaników. W poniedziałek 16 stycznia ruszyły zapisy. W tym roku dużo będzie można dowiedzieć się o pojazdach elektrycznych.

DZIAŁANIE I EDUKACJA

Już od dzisiaj fascynacji motoryzacji mogą zapisywać się na 12. edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To jeden z największych projektów edukacyjnej tej branży, którego celem jest przygotowanie młodych mechaników na potrzeby biznesu. Jego motto brzmi “działamy, motywujemy, kształcimy”.

O ELEKTRYKACH

Uczestnicy będą mogli zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też umiejętności praktyczne. W tym roku po wniosku organizatorów Mistrzostw Mechaników Minister Klimatu i Środowiska zatwierdził nową kwalifikację rynkową w zawodzie. Jest to diagnozowanie i naprawa pojazdów elektrycznych. To właśnie na tym aspekcie w sposób szczególny projekt skupi się w tym roku.

IDOLE

To jednak nie wszystko. Z młodymi mechanikami spotka się wielu ekspertów, a już od dzisiaj na stronie Akademii Młodego Mechanika znajduje się lekcja z podstaw wiedzy o olejach. Zdobyta wiedza pozwoli zdać test, który kwalifikuje na finały. Odbędą się one 30 marca na terenie Międzynarodowych Tagów Poznańskich. Ambasadorami wydarzenia są Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Jakub Przygoński i Miko Marczyk oraz Grzegorz i Karol Duda.

Spotkanie z tymi młodymi ludźmi na żywo, możliwość zobaczenia, jak sobie radzą, ich energia, to wszystko zawsze ładuje baterie. Zaszczepiliśmy w młodych ludziach pasję i ją w nich widać. – powiedział Grzegorz Duda.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl