Ruszają darmowe szczepienia na grypę

Szczepienia w ramach miejskiego programu ruszą już w najbliższy poniedziałek, od tego też dnia będzie można zgłaszać się do realizatora i współpracujących z nim przychodni. Ich wykaz będzie opublikowany w najbliższych dniach. Ze szczepień nawet do 7 tysięcy poznanianek i poznaniaków.

Z programu profilaktycznego będą mogły skorzystać osoby od 60 roku życia, które są czasowo lub na stałe zameldowane w Poznaniu i tutaj rozliczają swój podatek.

Pierwsza partia – ok. trzy tysiące szczepionek – dotarła już do Poznania. Trwają prace związane z rozdzieleniem ich na poszczególne przychodnie, ich lista i szczegóły dotyczące sposobu zgłaszania się będą znane najpóźniej w piątek. Miasto zamówiło więcej dawek – jeśli szczepionka będzie dostępna na rynku, to zamówienie zostanie zrealizowane i w tym roku będzie mogło z niej skorzystać do 7 tysięcy mieszkańców, pod warunkiem, że cena szczepionki nie ulegnie drastycznej zmianie. Realizatorem miejskiego programu jest spółka Edictum.

Szczepienia przeciwko grypie będą finansowane z budżetu Poznania przez kolejne 5 lat. Planowany koszt programu to 1,5 mln zł – po 300 tys. na rok. Jednak po wybuchu pandemii Poznań wyda o 150 tys. zł więcej na szczepionki – zgodzili się na to miejscy radni.

W ubiegłym roku z bezpłatnych szczepień mogło skorzystać ponad 5 tysięcy poznaniaków i poznanianek

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl