Rusza tegoroczny trening Rowerowej Stolicy Polski

Na pierwszy dzień wiosny przypada start oficjalnego treningu Rowerowej Stolicy Polski 2023. Tym razem w zmaganiach ma uczestniczyć 48 miast. W okresie 21.03-21.05 mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miejscowości. To także sprawdzian ich formy przed decydującą rywalizacją w czerwcu.

RÓŻNICE W ZASADACH

Oficjalny trening miast to przedsmak czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Różnica w zasadach podczas treningu polega na tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. Natomiast specyfiką rywalizacji głównej jest obowiązujący w niej przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast. 

LISTA MIAST

Oto miasta, które potwierdziły swój udział w tej inicjatywie: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Kutno, Legnica, Leszno, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra i Żory.

WARUNKI DOŁĄCZENIA DO TRENINGU

Co trzeba zrobić, by dołączyć do treningu:

  • należy znaleźć i pobrać na telefon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, 
  • z menu trzeba wybrać „Rywalizacje”, a następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023,
  • z rozwijanej listy należy wybrać miasto, dla którego będą kręcone kilometry,
  • w kolejnym kroku wybiera się grupę z listy lub można zaproponować nową grupę i razem  z przyjaciółmi wziąć udział w zabawie.

Korzyści wynikające z udziału w zmaganiach to dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect.

Rok temu w treningu uczestniczyły 53 miasta, blisko 15 tysięcy rowerzystów, którzy przemierzyli 2,3 miliona kilometrów. Łącznie przeprowadzono ponad 175 tysięcy treningów. Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski wystartuje 1 czerwca i potrwa cały miesiąc.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl