Rusza sezon kąpielowy

6 kąpielisk i na razie jeden kompleks basenowy. Od 15 czerwca rozpoczyna się poznański sezon kąpielowy. W tym roku do dyspozycji poznaniaków zostanie oddane zupełnie nowe kąpielisko — Plaża Parkowa w Kiekrzu przy ul. ks. Nawrota.

Kąpielisko Strzeszynek — Plaża Malibu, kąpielisko Krzyżowniki na jeziorze Kierskim — Plaża Smocza, kąpielisko Kaskada na jeziorze Kierskim, kąpielisko Rusałka, kąpielisko Malta i najnowsze kąpielisko Kiekrz — Plaża Parkowa czynne będą od 15 czerwca do 31 sierpnia. W tym okresie, od godziny 10:00 do godziny 18:00 plaże będą strzeżone jednocześnie przez 2 ratowników. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

Wypoczywający nad wodą pamiętać należy, że na plażach miejskich obowiązuje regulamin, którego trzeba przestrzegać. Należy m.in. respektować ostrzeżenia i polecenia ratowników oraz nie pozostawiać dzieci do lat 10 bez opieki. Na terenie kąpielisk nie wolno spożywać alkoholu. Na terenie kąpielisk zabronione jest również grillowanie, można jednak korzystać ze zlokalizowanych w pobliżu punktów gastronomicznych. Dodatkowo w Strzeszynku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji utworzyły specjalną strefę grillową, z której wypoczywający nad jeziorem będą mogli użytkować bezpłatnie.

Do dyspozycji mieszkańców są m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska sportowe, place zabaw i siłownie zewnętrzne.

Ci, którzy nie chcą ruszać się z centrum miasta, a chcą skorzystać z wodnych czy słonecznych kąpieli, mogą od 15 czerwca przyjść na odkryty basen na Chwiałkę. Do dyspozycji są dwa baseny oraz brodzik z atrakcjami dla najmłodszych. Pływalnia letnia będzie działała do 31 sierpnia. W zeszłym sezonie obiekt odwiedziło ponad 45 tysięcy osób.

Wstep na bazen jest płatny. Cena biletu normalnego za całodzienny pobyt na Chwiałce to 10 zł, a ulgowego (dzieci i młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 roku życia, osoby niepełnosprawne z opiekunem i posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora) – 8 zł. Posiadacze Karty Rodziny Dużej mają 50-procentową zniżkę (odpowiednio: 5 i 4 złote). Dzieci do lat 3 korzystają z pływalni za darmo. Dodatkowe promocje to bilet dla kolonii i półkolonii w cenie 3 zł od osoby oraz karnety 10-krotnego wstępu w cenie 80 zł – normalny i 64 zł – ulgowy.

Drugi z basenów letnich POSiR – pływalnia w Parku Kasprowicza zostanie otwarty 21 czerwca.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl