Rusza scena teatralna #NaWolnym

W piątek rozpocznie się sierpniowa odsłona tegorocznej akcji Teatr #NaWolnym. Niestety ze względu na zmiany w prawie (chodzi o podatek VAT) trzeba było wprowadzić bilety, a te rozeszły się jak ciepłe bułki.

Cykl spektakli rozpocznie „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”. To monodram napisany w 1963 roku przez Bogusława Schaeffera z myślą o Janie Peszku. Spektakl w piątek (16 sierpnia) o godz. 20:00.

W sobotę (17 sierpnia) na dziedzińcu urzędu Miasta Poznania będzie można zobaczyć aż dwa przedstawienia. Pierwsze – „Nowe szaty króla” – rozpocznie się w samo południe. To najnowsza premiera poznańskiego Teatru Animacji.

Również w sobotę Radosław Elis i Oksana Hamerska — soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu — wystawią spektakl „Bodo… tanga”. Artyści zaśpiewają m.in. „Już taki jestem zimny drań”, „Sex appeal to nasza broń kobieca”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” – piosenki, które śpiewał przed laty Eugeniusz Bodo, a które dzisiaj potrafi zanucić niemal każdy.

W niedzielę (18 sierpnia) o godz. 12:00 poznaniacy będą mogli zobaczyć na scenie #NaWolnym,  „Byczka Fernando” przy akompaniamencie hiszpańskich gitarowych rytmów.

Tego samego dnia o godz. 20:00 na dziedzińcu UMP artyści z Teatru Muzycznego w Gdyni wystawią „Tuwima dla dorosłych”. To pierwszy pokaz tego spektaklu poza Trójmiastem.

Zmiany w prawie, które wprowadziły konieczność odprowadzania podatku VAT przez instytucje kultury sprawiły, że w tym roku większość wydarzeń odbywających się na Dziedzińcu UMP w ramach cyklu #NaWolnych jest biletowana. Wejściówki sprzedawane były za symboliczną kwotę — od 1 do kilku złotych i rozeszły się jak ciepłe bułki.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl