Rusza przetarg na budowę tramwaju na Naramowice

Dziś ogłoszono przetarg na budowę linii. Roboty budowlane, zgodnie z założeniami, powinny zakończyć się do końca roku 2021, a uruchomienie tramwaju planowane jest na wiosnę 2022 roku.

– Ogłaszamy przetarg i podajemy podział na pięć odcinków. Oczekujemy od wykonawcy, że on wyceni każdy z nich i poda nam terminy realizacji, które znajdą się w harmonogramie i umowie, a my nie narzucamy mu kolejności – mówi dla portalu poznan.pl  Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Trasa tramwajowa na Naramowice zaczynać się będzie przy obecnej pętli Wilczak. Inwestycja podzielona została na pięć podstawowych odcinków. Budowę trasy tramwajowej, przebudowę lub budowę ulic wraz z zagospodarowaniem terenu oraz jego odpowiednim uzbrojeniem. Projekt będzie realizowany w trybie „projektuj i buduj”  a to oznacza że wykonawca ma pełną swobodę w podejmowaniu decyzji od którego odcinka zacznie. Ważne jest, żeby do końca 2021 roku zakończył realizację.

Zainteresowane firmy budowlane powinny złożyć oferty do 10 lipca. Wykonawca powinien być znany około miesiąca później – zależy to od ilości chętnych i ewentualnych procedur odwoławczych – a latem będzie mógł rozpocząć prace związane z budową trasy tramwajowej.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl