Rusza konkurs Kulturalny Stary Rynek. Budżet to 100 tysięcy zł

Latem poznański Stary Rynek ma stać się miejscem atrakcyjnym kulturalnie. Estrada Poznańska ogłosiła właśnie konkurs na wydarzenia muzyczne, widowiska i animacje, które mają zadziać się w centrum Poznania w lipcu i sierpniu. Zrealizowanych zostanie około 15 projektów.

W lipcu i w sierpniu na Starym Rynku odbędą się artystyczne wydarzenia. Wszystko za sprawą konkursu Kulturalny Stary Rynek, który organizuje Estrada Poznańska. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się organizacje pozarządowe i kolektywy twórcze. Oznacza to, że brane pod uwagę będą organizacje samorządowe i podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Konkurs trwa do 23 czerwca. Formularze zgłoszeniowa można przesyłać na email – kulturalny@estrada.poznan.pl

15 projektów. 100 tysięcy zł.

100 tysięcy zł. Tyle wynosi budżet na organizację letnich wydarzeń artystycznych na Starym Rynku w Poznaniu. Do konkursu Kulturalny Stary Rynek można zgłaszać projekty muzyczne np. koncerty lub instalacje dźwiękowe. Propozycją na lipiec i sierpień mogą być także widowiska: performance, taniec lub teatr. W konkursie mogą wziąć udział również wydarzenia animacyjne, takie jak warsztaty tematyczne, potańcówki czy projekty interdyscyplinarne. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 czerwca.

Czytaj także: Piknik dla arystokratów. Czyli zabawa nad Wartą dla fanów modnego serialu | wpoznaniu.pl

źródło: Kultura Poznań

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl