Rusza Jarmark Wielkanocny

Warsztaty wikliniarskie, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, parada motocykli czy konkurs na najpiękniejszą palmę — to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na poznaniaków na Jarmarku Wielkanocnym. Tradycyjnie na Starym Rynku działać będzie też kiermasz, na którym kupimy przysmaki i ozdoby z różnych zakątków kraju i świata.

Jarmark Wielkanocny rozpocznie się w najbliższą sobotę i potrwa do 14 kwietnia. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 12. Zaraz potem na Starym Rynku można będzie zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca Lusowiacy. Wśród weekendowych atrakcji znalazły się też m.in. warsztaty wikliniarskie. Na najmłodszych czekają zajęcia plastyczne, świąteczne zabawy i animacje oraz spotkanie z wielkanocnymi przyjaciółmi, czyli dużymi maskotkami, które obdarują ich słodkościami.

Atrakcyjnie zapowiada się też kolejny weekend (13-14 kwietnia). W sobotę na Starym Rynku spotkać będzie można Moto Zające. Wielkanocna parada motocykli rozpocznie się w samo południe. Dzień później, na najmłodszych czekać będzie zajączek, a na scenie zaprezentują się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się w załączniku.

– Nowością tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego będzie Rodzinny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną organizowany przy współpracy Fundacji Flow Art i Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Finał konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową, czyli 14 kwietnia. Tego dnia na Starym Rynku będziemy czekać na poznańskie palmy wielkanocne, wykonane w wielopokoleniowych zespołach. Jury wybierze spośród nich i nagrodzi te najpiękniejsze i najbardziej tradycyjne – tłumaczy Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne upominki. Zdobywca pierwszego miejsca dostanie tablet. Autorzy najpiękniejszych palm otrzymają też wiele innych cennych nagród, które ufundowały poznańskie instytucje, takie jak: POSIR, Teatr Muzyczny, Termy Maltańskie, Brama Poznania, Wydawnictwo Papilon czy firma Glanz.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl