Rozświetlono olbrzymią choinkę w Poznaniu. Ruszył Jarmark Świąteczny na Targach [ZDJĘCIA]

Jarmark Świąteczny na Targach przyciągnął pierwszy tłum poznaniaków i turystów. Symboliczne, wieczorne rozświetlenie choinki zainaugurowało świąteczną atmosferę. Zobacz zdjęcia.

W sobotę, 18 listopada rozpoczął się Jarmark Świąteczny na Targach. Sobotnie południe było czasem dla najmłodszych. Atmosferę świąt spotęgowało czytanie bajek i animacje, warsztaty pakowania prezentów, warsztaty budowania karmników, dekorowania pierniczków i koncerty. Wystąpiła Bajanka, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy i bajkowych opowieści. O godz. 15 odbył się pierwszy koncert w ramach konkursu „Muzyka na jarmarku” z udziałem zespołu EMCE ONE, a o godz. 17 rozświetlono choinkę. Później wystąpiła Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele.

Fani łyżew z pewnością cieszą się ze świątecznego lodowiska, na którym można będzie wypożyczyć potrzebny do ślizgania sprzęt. Oprócz tradycyjnego Młyńskiego Koła na jarmarku postawiono także Karuzelę Wenecką. Szybka karuzela łańcuszkowa dostarczy niezapomnianych wrażeń starszym dzieciom, a rodziny będą mogły bawić się wspólnie na autodromie.

W niedzielę o godz. 13 Wujek Ogórek zaprosi najmłodszych do wspólnych pląsów i śpiewów na scenie Jarmarku. O godz. 17 odbędzie się ceremonia otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miejskich. Po uroczystości wystąpi gwiazda – Dagadana.

Jarmark Świąteczny na Targach jest dostępny od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11-21, a w piątki i soboty w godzinach 11-22. Oprócz stałych atrakcji, takich jak domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, młyńskie koło, iluminacje świetle, symulator lotu saniami, odwiedzający mogą korzystać z różnorodnej oferty gastronomicznej oraz stoisk z rękodziełem.

W Pawilonie nr 2 znajduje się również Wielka Fabryka Elfów, przygotowana specjalnie dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej.

Program na niedzielę:

12:00 – 13:00    Występ Rogozińskich Mażoretek (scena)

12:00 – 13:00    Warsztaty Enea „pakowanie prezentów” (Strefa Enea)

13:00 – 14:00    Niedziele z Wujkiem Ogórkiem (scena)

14:00 – 14:15    Szlachetna Paczka – zaproszenie do włączenia się do akcji (scena)

14:00 – 15:00    Warsztaty Enea „dekorowanie pierniczków” (Strefa Enea)

14:30 – 16:30    Spacer bajkowych maskotek po Jarmarku (teren jarmarku)

15:00 – 16:00    Zimowy pokaz iluzji (przed sceną)

16:00 – 17:00    Warsztat niespodzianka Enea (Strefa Enea)

17:00 – 18:30    Ceremonia otwarcia oraz koncert Dagadana (scena)

18:00 – 19:00    Warsztaty Enea „dekorowanie pierniczków” (Strefa Enea)

20:00 – 21:00    Warsztaty Enea „pakowanie prezentów” (Strefa Enea)

Pełny program weekendu otwarcia oraz atrakcji dostępny jest na oficjalnej stronie www.jarmark.poznan.pl.

Czytaj też: Święty Mikołaj odwiedził Poznań. Zainaugurowano świąteczny jarmark

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl