Rozpoczęło się mycie Enea Stadionu. Pierwsze czyszczenie od 12 lat

Specjaliści od prac wysokościowych przystąpili do czyszczenia 50 tysięcy metrów kwadratowych poszycia dachowego Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej.

To pierwsza taka operacja od 2012 roku. Na realizację projektu, który obejmuje również naprawę otuliny betonowej, miasto przeznaczy niemal 750 tysięcy złotych.

Ostatni raz membranę stadionu myto przed EURO 2012, obejmując wówczas całe zadaszenie. Tym razem czyszczą poszycie dachowe nad trybunami I-III, zarówno na zewnętrznej, jak i częściowo wewnętrznej stronie membrany. Proces mycia potrwa około dwóch miesięcy i będzie realizowany przez specjalistów z uprawnieniami do pracy na wysokościach.

Specjalistyczne środki i zabezpieczenia

Do czyszczenia użyto środka rekomendowanego przez producenta materiału membrany. Ważnym aspektem operacji jest zabezpieczenie zbiorników retencyjnych, w których gromadzona jest woda do podlewania murawy. Detergenty stosowane podczas czyszczenia nie mogą przedostać się do tych zbiorników. Firma, która wygrała przetarg, ma na zakończenie prac 60 dni od akceptacji projektu. Prace muszą się zakończyć przed startem nowego sezonu piłkarskiego.

Równolegle z myciem membrany, specjaliści naprawiają otulinę betonową słupów na trybunach I-III. Koszt całej inwestycji, łącznie z naprawą otuliny, wynosi 748 tysięcy złotych netto. Czyszczenia membrany nad trybuną IV nie uwzględniono w obecnym zadaniu, ponieważ wymaga to bardziej zaawansowanych prac modernizacyjnych.

Operacja czyszczenia membrany i naprawy otuliny betonowej ma utrzymać stadion w jak najlepszym stanie.

Czytaj też: Lech Poznań weźmie piłkarza z FC Porto? Wzmocnienia w obronie

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl