Wielkopolska

Rosyjski szpieg zatrzymany w Wielkopolsce

Kolejny rosyjski szpieg wpadł w ręce ABW tym razem w Wielkopolsce. To już 15. osoba podejrzewana o szpiegostwo na rzecz rosyjskiego wywiadu. 

Działał na Pomorzu

Z informacji rmf24.pl wynika, że w Koninie ABW zatrzymali mężczyznę, który pracował dla rosyjskiego wywiadu. Zatrzymany to obywatel Ukrainy, który od 2019 roku mieszka w Polsce. Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania. Zatrzymany rosyjski szpieg działał głównie na Pomorzu. Właśnie w Gdyni wykonywał zdjęcia, które wysyłał później do wywiadu rosyjskiego. Robił zdjęcia wojennego portu w Gdyni, wojskowego lotniska oraz sprzętu, z którego korzystają polscy żołnierze. Za tę pracę miał dostać wynagrodzenie od rosyjskiego wywiadu. 

Członek siatki szpiegowskiej

– Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko interesom Rzeczpospolitej Polskiej. Został tymczasowo aresztowany – czytamy w rmf24.pl

Zatrzymany rosyjski szpieg jest 15. członkiem siatki , która monitorowała transporty z dostawami broni dla Ukrainy oraz przygotowywać miała w Polsce akty dywersji. Dodatkowo prowadziła działania  propagandowe Polsce. Śledztwo w sprawie szpiegów prowadzi lubelski wydział Prokuratury Krajowej.

Czytaj także: Black Hawk ratował zakładników pod Poznaniem.

Źródło: RMF24

Eugeniusz Hnatiuk
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl