Robią wyprawkę dla studentów

Akcję „Wyprawka dla Studenta” organizuje Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Organizatorzy chcą zebrać niezbędne sprzęty, naczynia kuchenne czy nawet roślin, które przydadzą się w studenckich kwaterach. Zebrany sprzęt nieodpłatnie dostaną studenci.

To już kolejna edycja akcji nieodpłatnego umeblowania kwater, studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Najczęściej z tej pomocy do tej pory korzystali studenci obcokrajowcy. Często sama droga dotarcia do Poznania uniemożliwia im zabranie ze sobą koniecznego do codziennego życia w akademiku ekwipunku.

– Poza celem wsparcia rzeczowego studentów, nasze działanie koresponduje także z coraz bardziej popularnym nie tylko w Polsce, ale również na świecie, zjawiskiem społecznym polegającym na dawaniu drugiego życia przedmiotom, których sami już nie użytkujemy. Nawiązując tym samy do zasady Zero Odpadów (Zero-Waste), czyli walki z marnotrawstwem” – tłumaczy inicjatorka przedsięwzięcia prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska, pełnomocniczka rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni.

W trakcie poprzednich edycji udało się zebrać wiele przedmiotów codziennego użytku – sztućce, talerze, kubki, rośliny doniczkowe, małe AGD itp. Te rzeczy trafiły później do studentów.

– Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się z sukcesem przeprowadzić naszą inicjatywę” – dodaje prof. Kozera- Kowalska.

Pierwszy etap akcji: zbiórka przedmiotów

Artykuły wyposażenia domu, dekoracji, roślin, ubrań i inne rzeczy można składać w oznakowanych kartonach. Zbiórka odbędzie się w korytarzu głównym Collegium Maximum UPP od 9 do 13 października 2023 r. (poniedziałek-piątek).

Drugi etap akcji: wydawanie zebranych przedmiotów i roślin

Rozdawanie zebranych przedmiotów osobom zainteresowanym odbędzie się między 16 a 18 października 2023 r. w godzinach od 10.00 do 13.00 również w korytarzu głównym Collegium Maximum UPP.

czytaj także Tak Poznań promuje się w centrum Dubaju

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl