Robi się świątecznie

Blisko milion światełek, pół kilometra świątecznych girland, piętnastometrowa choinka, podświetlone renifery i jelonki-tak wygląda przestrzeń przed jedną z galerii handlowych w Poznaniu. Świąteczny klimat widać już prawie w całym Poznaniu. 

W sobotę oprócz inauguracji świątecznej choinki na poznańskim Starym Rynku – pisaliśmy o tym tutaj http://www.wpoznaniu.pl/wielka-choinka-rozblysnela-na-starym-rynku-zobacz-zdjecia/ – rozbłysnęła także kilkunastometrowa choinka przed centrum handlowym Posnania. Podczas inauguracji zaśpiewał Międzypokoleniowy Chóru Teatru Polskiego, który pod batutą Joanny Bardzkiej wykonał piosenki świąteczne. Towarzyszył mu zespół Smutne Piosenki.

fot. poznews.pl

hotel dla psów w Poznaniu

Poznaniacy mogli także zobaczyć pokazy jazdy figurowej na lodzie, bo od tego weekendu czynne jest lodowisko przed wejściem do galerii od strony ul. Kórnickiej. Ślizgawka o powierzchni 600 m2 dostępna jest codziennie, w godzinach 10:00 – 21:00. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew oraz szatni.

Swoje podwoje otworzyła także Alpejska Wioska Świętego Mikołaj o powierzchni ponad 200 m2. Na najmłodszych codziennie będzie czekał Św. Mikołaj, który wysłucha ich marzeń i życzeń.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl