Robert Biedroń w środę w Poznaniu

Lider nowej partii Wiosna spotka się w środę z poznaniakami na MTP.

Robert Biedroń po wczorajszym spotkaniu na warszawskim Torwarze zaczął objazd po kraju. W czasie spotkań z mieszkańcami polskich miast będzie opowiadać o szczegółach swoich propozycji dla Polski.

Wczoraj Biedroń przedstawił główne pomysły, które chciałby zrealizować w polskiej polityce.

W opiece zdrowotnej to min. maksymalny czas oczekiwania na specjalistę ograniczony do 30 dni. Potem każdy może iść do wybranego przez siebie gabinetu lekarskiego a za wizytę zapłaci NFZ.

W polityce społecznej to 500 złotych na każde dziecko. Bez ograniczeń dla rodziców samotnie wychowujących dziecko. Biedroń chcę też wprowadzić gwarantowane miejsca w żłobkach dla wszystkich dzieci.

Rozdział państwa od Kościoła – tu Wiosna postuluje wycofanie religii ze szkół a zaoszczędzone pieniądze miałyby być przekazane na podniesienie pensji nauczycieli. Ruch Biedronia chce także opodatkowania wpływów Kościoła min z tzw tacy, a także likwidacji funduszu kościelnego.

Czyste powietrze – do 2035 roku Wiosna chce likwidacji kopalń i przeniesienia górników do pracy w sektorze energii odnawialnej.

Przedsiębiorczość – firmy zakładane i rozliczane przez internet. Koniec pieczątek – wyłącznie podpis elektroniczny. Koniec kontroli skarbowych – zamiast nich – internetowa weryfikacja. Ruch Wiosna postuluje też jednolite interpretacje podatkowe.

To tylko niektóre z postulatów nowego ruchu. O szczegółach Robert Biedroń rozmawiać będzie z poznaniakami w środę o godz.18 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl