Categories

FB/Jacek Jaśkowiak

Rewolucja na Naramowickiej/Lechickiej już od jutra

Dzięki szybkiemu postępowi prac ze skrzyżowania Naramowickiej z Lechicką znika ruch wahadłowy i co najważniejsze, kierowcy będą mogli jechać już pod wiaduktami.

To będzie historyczny moment dla tego miejsca. Jak poinformował prezydent Jaśkowiak – od 27 listopada, czyli od jutra ruch po Lechickiej będzie odbywać się już pod wiaduktem, zamiast dzisiejszego ruchu wahadłowego.

Świetne wiadomości z placu budowy Tramwaju na Naramowice. 🙂 Dzięki przyspieszeniu prac w rejonie ulicy Lechickiej od 27 listopada, miesiąc wcześniej niż zakładał to harmonogram, znika tam ruch wahadłowy. Kierowcy będą mieli możliwość przejazdu pod wiaduktami – napisał prezydent Jaśkowiak

Ta zmiana to przyspieszenie harmonogramu. Z jednej strony wynika to z szybkiego tempa prowadzonych prac a z drugiej ze sprzyjającej pogody, choć mamy koniec listopada temperatury w ciągu dnia są na plusie, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Nowa trasa na Naramowice to droga samochodowa i trasa tramwajowa. Nowa trasa tramwajowa jest wyprowadzona z przebudowanej już pętli Wilczak, a zakończy się przy ul. Błażeja na Naramowicach. Przez skrzyżowanie ul. Lechickiej i Naramowickiej tramwaj pojedzie bezkolizyjnie, wiaduktem nad ul. Lechicką. Zakończenie wszelkich prac budowlanych planowane jest na początek 2022 roku.

Arkadiusz@twitter
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl